Veterinärer som behandlar alpackor

Andersson Lena Karlsborg 0505-13030 lena67andersson@yahoo.se Karlsborgs Veterinärtjänst,
Strandv 29, 546 32 Karlsborg
Brevad Julie Arvika 0570-85210 julie.brevad@dv.sjv.se Distriktsveterinär,
Mötterudsv. 4, 671 34 Arvika
Einwall/Bernersson Inga Löttorp 0485-25245 inga.einwall@tele2.se Frönäsvägen 36, 387 70 Löttorp
Ekwall Stefan Kristianstad 070-399 66 13
044-28 29 30
stefan.ekwall@dv.sjv.se
fax: 044-28 29 39
Distriktsveterinärerna Kristianstad
Estrids väg 3, 291 65  Kristianstad
Eriksson Maria Havdhem 070-558 34 45 maria@bolsab.se www.bolsab.se  Havdhem Bols AB
Havdhem Bols 902, 623 41 Havdhem
Forsgren Mia Lycksele 0950-129 09 (kl 8-9)
0730-557260
mia.forsgren@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna,
Sorselevägen 8, 921 41 Lycksele
Jentzen Helene Säffle 0533-17760 helene.jentzen@dv.sjv.se Distriktsveterinärstationen
Fabriksgatan 31, 661 30 Säffle
Jernberg Suzanne Sjöbo 0705 – 19 02 86 suzanne.jernberg@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Sjöbo,
Byggaregränd 3, 275 39 Sjöbo
Larsson Lars Gösta Karlskrona 0708-519842 lars-gosta.larsson@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Karlskrona
Lindström Towa Enköping 070-510 57 40 towa.lindstrom@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna
Simtuna Heby 11, 749 72 Fjärdhundra
Nilsson Pia Karlshamn 0454-10006
(tfntid 8-9)
pia.nilsson@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Karlshamn
Nordfeldt Karl-Johan Hörby 070-330 11 25 kalle@horby.com Ormastorp 2181, 242 91 Hörby
Olhav Anna Maria Varberg 0722-32 25 90 annamaria.olhav@gmail.com
Olsson Lars Tvååker 0340-414 83
070-67 00 234
lasse.olsson@ebox.tninet.se Tvååkers Veterinärservice
Fastarpsvägen 70 A, 432 78 Tvååker
Regnersen Connie Sundsvall connie.regnersen@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Sundsvall (och Härnösand)
Scharin Mats Gävle Direkt 010-122 8566
SMS 070-2903475
mats.scharin@dv.sjv.se
Fax 026-133648
Distriktsveterinärerna i Gävle,
Ludvigsbergsv. 12, 818 31 Valbo
Sjöberg Anna-Carin Hudiksvall 070-3428511 anna-carin.sjoberg@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Hudiksvall,
Skördevägen 1, 824 34 Hudiksvall
Spång Fredric Slöinge 076-7642232 kontakt@gardsveterinarerna.se Gårdsveterinärerna, Guntorp 305, 311 67 Slöinge
Svensson Nils-Einar Sjöbo 0416-10700
076-6286264
nils-einar.svensson@sjobo.nu Solgatan 12
275 31 Sjöbo
Voudinmäki Mirja Hudiksvall 070-3428512 mirja.voudinmaki@dv.sjv.se Distriktsveterinärerna i Hudiksvall,
Skördevägen 1, 824 34 Hudiksvall
Wennerstrand Josefine Avesta 070-7135085 (vard. kl 08-17) Folkärna Knutsbo 7
775 96 KRYLBO